ana sayfa > Seo Makaleleri > Sabit SEO Paketleri Zarar Veriyor!

Sabit SEO Paketleri Zarar Veriyor!

Pazar, 19 Eki 2014 yorum ekle yorumlara git

SEO kavramı, oldukça geniş ve profesyonel bir bakış açısı gerektiren özel kavramlardan birisidir. Fakat bu kavram, ülkemizde o kadar basite indirgenmiştir ki, artık sabit paketler ile her siteye aynı SEO hizmeti sunulmaktadır. Oysa ki bu çok büyük bir yanlıştır ve siteler için SEO desteği olmaktan öte, SEO açısından zarar dahi verebilmektedir.

Her Şeyden Biraz…

Paketlere bakıyoruz, edu/gov backlinkler dahil bir çok farklı seçenek var. 50 edu linki, 100 forumda tanıtım, 200 listeye ekleme… Normal bir gözle bakıldığında, aşağıya doğru uzayan bir liste var ve dolu dolu görünüyor. Fakat içeriye girdiğinizde, tamamen boş bir liste ile karşılaşıyoruz. Peki neden? Düşünün, bir mağazada sadece 2 kombin var. Size, bedenler sunuluyor. Herkes, L, XL, M, S gibi bedenlerini seçiyor. Bunun dışında, herkesin alacağı kıyafet aynı. Hiç olur mu? Tabii ki olmaz.

İşte, bu SEO paketleri de tıpkı örneğimiz gibi. Size sunulan tek elbise kombini, o SEO paketleri oluyor. Bedenler ise, rakamlar oluyor. Bir pakette 10 edu link var, diğer pakette 50… Oysa ki yapılan her işlem aynı. Peki, her site için aynı işlemleri yapmak doğru mu? Kesinlikle yanlış.

Her Site, Her İçerik Farklı SEO Yolu Gerektirir

Kimi zaman kurumsal bir firmaya hizmet sunarsınız, sadece backlink ve tanıtım yazısı ağır kurmanız gerekir. Kimi zaman içerik odaklı bir siteye hizmet sunarsınız, içerik desteği de sağlayarak link ağı oluşturmanız gerekir. Tabii bu sadece temelidir. Sosyal medya gibi diğer etmenleri de doğru bir şekilde kullanmak ve hedef kitleye ulaşma odaklı hareket etmek gerekir. Alınacak her tanıtım yazısı, içeriğe uygun sitelerden alınmalıdır ve doğal bir yapı ile dağıtılmalıdır.

Eğer bu şekilde hareket etmez, her siteye; aynı sitelerden link verir ve her siteye aynı muameleyi gösterirseniz, istediğiniz başarılı sonuca ulaşmanız pek mümkün olmayacaktır.

Benzer Yazılar

    1. şimdilik yorum yok.
    1. şimdilik geri bağlantı yok