ana sayfa > Seo Makaleleri > SEO ve Paranoya

SEO ve Paranoya

Pazartesi, 29 Eki 2012 yorum ekle yorumlara git

Hocalar herkesin geçmiş kurban bayramı kutlu olsun öncelikle. Cumhuriyet bayramınızda ayrıyetten kutlu ve mutlu olsun inş.

Gelelim konumuza…

Birden çok sitesi olanlar yaşamışlardır. Link bağlarken her türlü ilişkiden şüphelenilir. Acaba google buna dikkat ediyor mu gibisinden.. Farklı c-class ipler alınır, hatta iş abartılıp farklı serverlar satın alınır, farklı firmalarla arap saçına dönülür.

Kafama takılan soruları sizlere danışmak istedim. Ancak sizden ricam, test ettiğiniz ve emin olduğunuz kısımları cevaplayınız. Şimdiden teşekkürler.

1-) Aynı sektörde, birbiri ile linklediğiniz siteleri google analytics ile izlemek istediniz diyelim. Ve bu siteler birbirileri ile linklenmiş vaziyette. Google buna dikkat ediyor mu? Yani tek bir google hesabındaki siteler birbirinden linklendiyse bu link verimini düşürüyor mu?

2-) Site yöneticisi araçlarında sitelerin hepsi ekli. Siz kılı kırk yarmışçasına siteleri farklı kişilerin siteleri gibi gösterdiniz. Ee site yöneticisinde sahibinin tek olduğu belli zaten? Site yöneticisinden silmek mi gerekiyor o zaman bu siteleri?

3-) Site yöneticisinde ekli olmayan bir site, index konusunda veya başka herhangi bir konuda sıkıntı yaşıyor mu?

4-) Büyük bir kesim her ne kadar farketmiyor dese de, yakında emin olacağımı düşündüğüm bir konuyu da sorayım. Footer´dan verilen link ile header, sidebar gibi daha üst yerlerden verilen link arasında verim açısından fark olur mu sizce?

5-) Siteler analytics´e bağlı olmadığında, organik hit yağdırma gibi manipülasyonları google´ın farketmesi daha mı zorlaşıyor, yoksa her türlü farkındalık sağlar mı?

6-) Siteler site yöneticisinde ekli olmadığında SERP ve index konusunda bir gecikme ve gerileme yaşanır mı?

Gelelim sosyal medya sorularına,

7-) Facebook hayran sayfalarından backlink almak istiyoruz diyelim. 100.000 organik beğeniye sahip bir sayfadan paylaşılan link mi değerlidir yoksa 1 beğenisi olan sayfadan mı* O paylaşımdan çekilen hiti göz ardı etmek şartıyla. Yani demek istediğim, facebook sayfalarında da sitelerde olduğu gibi bir kalite ölçütü var mıdır?

8-) Facebook sayfalarını çabuk indexletip, backlink kapmak için neler öneririsiniz? İmleme, pingleme, youtube desc.´te link geçirme dışında?

9-) Youtube desc.´ten link ekledik diyelim. Bu videonun izlenme oranı yükseldikçe verimi de artıyor mu yoksa bir ilişkisi yok mudur?

Son sorumda organik hit ile alakalı,

10-) 2-3-4-5-6. sıralardaki sitelere birden organik hit basınca sıralama birinci sıraya kadar çıkabiliyor. Peki ya sonra? Kalıcılığı sağlamak mümkün mü bundan sonrasında, yoksa sadece bir anlık heves mi?

Ek. 11. Soru-) Google domainin kimin üstüne kayıtlı olduğuna harbi dikkat eder mi?

Google´ı çözmek için çok uzun yıllar gerekiyor malesef. Sorduğum kısımlarda tecrübe edinmiş arkadaşların yorumları bizlere çokça zaman kazandıracaktır.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Benzer Yazılar

    Categories: Seo Makaleleri Tags:
    1. şimdilik yorum yok.
    1. şimdilik geri bağlantı yok