ana sayfa > Diğer Konular, Haberler > Facebook’un En Yaşlı Üyesi

Facebook’un En Yaşlı Üyesi

Çarşamba, 29 Ağu 2012 yorum ekle yorumlara git

7’den 77’ye geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip sosyal ağ Facebook’un en yaşlı üyesi ortaya çıktı. Ofis ziyareti düzenleyerek M.Zuckerberg’le fotoğraf çektiren kullanıcı kaç yaşında dersiniz?
Günümüzde internet denildiğinde akıllara ilk olarak sosyal ağlar gelir oldu. Yüzlerce ismin dahil olduğu sektörün öncüleri ise Twitter ve Facebook. Kişilerin tanıdığı insanlarla samimi bir ortamda buluşmasını ve içerik paylaşımını sağlayan platformlar, sanal dünyanın ziyaretçi trafiğinin de önemli bir bölümünü karşılıyorlar.
Özellikle Facebook cephesine bakıldığında devasal kullanıcı ağı dikkat çekiyor. 955 milyon gibi bir potansiyele sahip olan site, barındırdığı ek uygulama ve servisler ile birçok konuda hizmet vererek tercih sıralamasında öne plana çıkmayı başarıyor.

Ortalama olarak özellikle 20’li yaşlarındaki genç nüfusa hitap eden servis, ülkemizde de en çok ziyaret edilen adreslerden birisi. Yapılan araştırmalar neticesinde son yıllarda 50 yaş üzeri kullanıcı oranlarında ciddi artışlar yaşayan Facebook, yetişkin internet kullanıcılarının yeni ilgi odayı haline gelmeye başladı.

Kısa süre önce konuya dair yayınlanan bir fotoğraf ise gözde sosyal ağın en yaşlı üyesini ortaya çıkardı. Buna göre Kaliforniya’da yaşayan 101 yaşındaki Florence Detlor sitenin en yaşlı üyesi olarak kayıtlara geçti. Merkez ofisi ziyaret eden Detlor burada kurucu/CEO Mark Zuckerberg ve COO Sheryl Sandberg ile görüşerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Yayınlanan kare kısa süre içerisinde 5.000’den fazla beğeni alarak sosyal ağın gündem maddesini oluşturdu.
Diğer tarftan Facebook cephesi ise tasarım ve fonksiyonel yeniliklerine süratle devam ediyor. Son olarak iOS yazılımını güncelleyerek ciddi oranda hız artışı yaşayan uygulamanın ardından chat yazılımı da 1.9 sürümüne kavuştu. Yüz ifadeleri (smiley) desteği kazanan messenger böylelikle iletişimin en popüler yolu oldu.

Benzer Yazılar

    1. şimdilik yorum yok.
    1. şimdilik geri bağlantı yok