ana sayfa > İnternet ve Bilgisayar > Rss nedir ve ne işe yarar

Rss nedir ve ne işe yarar

Cumartesi, 30 Tem 2011 yorum ekle yorumlara git

RSS aslında düşünce gereği veya ortaya çıkışı gereği sıklıkla güncellenen siteler için tasarlanmıştır. Sıklıkla güncellenen sitelerde sürekli ana sayfada yeni haberler mevcut olacağı için eski bilgilere siteyi ziyaret eden ve sürekli sizi tahkip eden ziyaretçi için zordur. Dolayısıyla özellikle haber siteleri gibi siteler için vaz geçilmez bir uygulamadır.Son kullanıcı tarafındanda tüm haberlerin önüne özet akışları içerisinden tıklanarak ve özet akışı içerisinden tıklanarak bu siteye ulaşılması sağlanır.
RSS’nin Haber sitelerinde kullanılmsından yanı sıra Rss kişisel bloglarda veya nispeten farklı aralıklarla güncellenen bloglardada kullanılabilir. Son kullanıcı bu site içerisindeki verilere ve burdaki  rss feed üye olması ile birlikte sürekli son kullanıcıya akarve siteyi istediği zaman ziyaret edebilir.
Rss’de sitenin içeriğine bağlanmak oradaki içeriğe üye olmak kullanıcının kararıdır dolayısıyla kullanıcı kendi ilgilendiği konularda sitelere kendini üye edeceği için doğru içeriğin kullanıcın önüne akmasını sağlar ve o site ile bağlantıyı kaybetmemesini sağlar ancak bunun yanı sıra hani bunun yanısıra içeriği günzellenmeyen sitelerin de Rss kullanmasına gerek yoktur.

Benzer Yazılar

    1. şimdilik yorum yok.
    1. şimdilik geri bağlantı yok