arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Firma Rehberi’

Dizinler ne işe yarar ve Karşılıksız dizinler

Pazar, 22 May 2011 yorum yok
Karşılıksız dizinler

Karşılıksız dizinler

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere Türkçe ağırlıklı olmak üzre karşılıksız olarak ekleye bileceğiniz dizinleri paylaşacağım.

Neden dizin.
İlk olarak bu dizinler ne işe yarar ve neden Kayıt olmam gerekir. Google.com.tr ninde bünyesinde bulunan bir dizin bulunmaktadır DMOZ bu dizine kayıt olan siteler her zaman arama motorlarında 1/0 öncüdür neden peki.
Dmoz’de kayıt olabilmek için belli statülere uygun olmak zorunluluğu vardır bunlarda kullanıcıların menfaatine olan  özelliklerdir belirtilen içeriğin mevcut sitede bulunur olması yazıların özgün olması tasarım özgünlüğü güncellik spam vb. şeylerden arındırılmış olması gibi pek çok kavrama gerekmektedir. Buda şu demektir DMOZ sisteminde kayıtlı olan siteler kaliteli sitelerdir kapsamına girer.

Peki diğer dizinlerin bize karı nedir dizinler belli başlıklara göre kategorize edilmiş olduklarından dolayı o kategorilerde aynı sektör siteleri bulunmaktadır eğer üye kaydı yaptığınız dizin düzgün 1 şekilde çalışıyor ve sisteme kayıt olan siteleri inceliyor ve  ona göre kaydını gerçekleştiriyorsa buda  sistemde kayıtlı olan siteler için yararlı bir özelliktir.
Açıklama kısmı şimdilik yeterli gibi geldi bana. devamını oku…