arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Dmoz’

Dizinler ne işe yarar ve Karşılıksız dizinler

Pazar, 22 May 2011 yorum yok
Karşılıksız dizinler

Karşılıksız dizinler

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda sizlere Türkçe ağırlıklı olmak üzre karşılıksız olarak ekleye bileceğiniz dizinleri paylaşacağım.

Neden dizin.
İlk olarak bu dizinler ne işe yarar ve neden Kayıt olmam gerekir. Google.com.tr ninde bünyesinde bulunan bir dizin bulunmaktadır DMOZ bu dizine kayıt olan siteler her zaman arama motorlarında 1/0 öncüdür neden peki.
Dmoz’de kayıt olabilmek için belli statülere uygun olmak zorunluluğu vardır bunlarda kullanıcıların menfaatine olan  özelliklerdir belirtilen içeriğin mevcut sitede bulunur olması yazıların özgün olması tasarım özgünlüğü güncellik spam vb. şeylerden arındırılmış olması gibi pek çok kavrama gerekmektedir. Buda şu demektir DMOZ sisteminde kayıtlı olan siteler kaliteli sitelerdir kapsamına girer.

Peki diğer dizinlerin bize karı nedir dizinler belli başlıklara göre kategorize edilmiş olduklarından dolayı o kategorilerde aynı sektör siteleri bulunmaktadır eğer üye kaydı yaptığınız dizin düzgün 1 şekilde çalışıyor ve sisteme kayıt olan siteleri inceliyor ve  ona göre kaydını gerçekleştiriyorsa buda  sistemde kayıtlı olan siteler için yararlı bir özelliktir.
Açıklama kısmı şimdilik yeterli gibi geldi bana. devamını oku…

Seo Siteleri ve Seo Analizi

Cuma, 11 Ara 2009 yorum yok
Seo Analiz

Seo Analiz

Webmasterler olarak bizlere her zaman gerekli olabilecek, site analiz sitelerini ve pozisyonunu değerlendireceğiz. Optimize durumumunu görebileceğimiz, eksiklerimizi anlamamıza yardımcı olabilecek ve rakibimizle aramızdaki farkı görebilmek adına gerekli siteleri bu konuda sizlerle paylaşacağım.
Bir örnekle pekiştirecek olursak, bir site yapacağız ama konu hakkında karar veremiyoruz. İlk etapta gerekli olan HİT. Hite ulaşmanın en kolay yolunu bulabilmek için yapmamız gereken, hit alan sözcükleri incelemek ve bu sözcüklerde çıkan sitelerin alexa değerlerine bakarak aldığı hitler hakkında tahmini bir fikir sahibi olmak. Bu çalışma bizleri, hit konusunda fikir sahibi yapabilir. devamını oku…