arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Seo Makaleleri’

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Perşembe, 19 Ara 2013 yorum yok
Kurumsal Seo Danışmanlığı

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Yıllardır seo sektöründe hizmet vermekteyiz bunca yıldır seo hakkında makaleler okuduk makaleler yazdık seo’da adımızdan sıkça söz ettirdik seo yarışmalarına katıldık ve seo yarışmalarında aldığımız güzel başarılardan dolayı adımızı iyi’ca piyasaya duyurduk ve bir kaç şirketin seo danışmanlığı işini bireysel olarak yaptık ve bu konuda pek çok sorun yaşadık fatura kesemedik firmalar bize karşı hep ön yargı ile yaklaştı ama bizi tanıdıkça bütün şirketler bizi sevdi ve başarılarımızı gördükçe sağ olsunlar bize destek oldular 13 ocak 2010 tarihinde vatani görevim olan askerlik görevimden dolayı sektörden ve firmalardan uzak kaldık Artık askerlik bitti ve aradan 1 ay gibi bir süre geçti ve eksikliklerimizi kapattık artık Bireysel olarak değil’de kurumsal olarak seo danışmanlığı hizmeti vermek istiyoruz bu amaç çerçevesinde Seo-Reklam.Com Domain adresini alarak tasarıma başladık ve düşündüğümüzden daha güzel işler çıkardığımızı görünce alanımızda alabileceğimiz en güzel domaini aldık www.SeoDanismanligi.com Adresini de satın aldık ve sektörümüzde emin adımlarla ve doğru insanlarla ilerlemeye devam ediyoruz.
Kurumsal danışmanlık konusunda hedefimizde şirket olmak bulunmaktadır bunun için kendimizi başarı konusunda hazır hissediyoruz şartlarımız da bu duruma uygun hale gelmesi durumunda en kısa sürede kurumsal olarak Türkiye’de seo danışmanlığı hizmetine gireceğiz şu anda kurumsal olarak zirveye taşıdığımız firmalar biden desteklerini esirgemiyor ve kurumsal olmamız için bizi destekliyorlar.

devamını oku…

Link Yapılandırması

Pazartesi, 23 Oca 2012 yorum yok

Seo çalışması için hazırlanan link taşıyacağı bu değerle, bu kategoriye ait ürünleri sorgulayacak parametreyi oluşturacak. Böylece o ürün kategorisine ait ürünleri sayfamızda gösterme imkanını kategorik olarak yakalamış olacağız.

Sayfamızdan bir SQL sorgulaması yazıp doğrudan kontrolümüze bağlasaydık olmaz mıydı?
Bu soruyu sitemizin katmanlı yapısını oluştururken yanıtlamıştım. Modellemenin ne gibi faydalan vardır, bu kısmı okuyarak hatırlayabilirsiniz. Modelleme sayesinde bütün ürünlerimizi veri tabanından çekebileceğiz. Yönetici olarak ise dilediğimiz ürünü ekleyebilecek ve çıkarabileceğiz. Statik yöntem ile yapmış olsaydık her defasında menüyü yeniden oluşturmak zorunda kalacaktık.

Ürün kategorilerimizi oluşturduk. Bundan sonraki aşama ürünlerimizin sayfada gösterimidir. Bu gösterim kategori linkinden yapılan seçimle o kategoriye ait ürünlerin sayfada gösterimiyle gerçekleşecek. Kategoriler menüsündeki linklerden katagori id’yi taşıyabiliyorduk.

Şimdi yapacağımız şey bu katagori id’ yi temin edip, buna göre sorgulama yapıp veritabanından o kategoriye ait ürünlerin temin etmek olacak.*Ürünler için ayrı bir sayfa oluşturacağız. Bu sayfayı da projemizde market klasörü içinde saklayacağız.

Burada işimiz kategori menüsünde olduğu gibidir, ancak biraz daha detaylı verilerle çalışacağız. Öncelikle verilerin sunumunu hangi veri kontrolüyle yapmamız gerektiğine karar vermeliyiz.*Sayfamızın ürünler kısmı en fazla birimi barındıran kısmıdır. Hem nicelik hem de nitelik olarak fazla birim var.

Bundan dolayı veri kontrolümüzün sayfalama yapması gerekecek. Eskiden sayfalama yapmak ciddi programlama becerileri isteyen zahmetli bir işti. Ancak ASP.NET’ in son sürümleriyle birlikte sayfalama için özel bir kontrole sahibiz.

Categories: Seo Makaleleri Tags: ,

80 Bedava Blog Sitesi

Pazar, 02 Eki 2011 yorum yok

Seo işin paravan site oluşturmak önemlidir ve bu sitelerin aynı locasyonda olmamalrıda çok önemlidir bu nedenle 80 adet ücretsiz blog veren bu sitelerden sektörünüzle ilgili blog açarak rakip sitelerden sırrılmak adına +1 ön pilana geçmenize yardımcı olur.
Türkiyede ve yurt dışındaki Seo Danışmanlığı yapan firmalar ve kişiler Backlink kazanmak için genelde bu ve buna benzer yöntemler kullanarak müşterilerine hizmet vermektedirler.

blogcu.com
blogspot.com
amplify.com
angelfire.com
blinkweb.com
blogger.com
blogreaction.com
blogster.com
blogsplash.org
devhub.com
edublogs.org
fc2.com devamını oku…

Google Hızlı İndex otomatik ping

Pazar, 08 May 2011 yorum yok
Google Hızlı İndex otomatik ping

Google Hızlı İndex otomatik ping

Siteleriniz’de Açtığınız konular yazdığınız makaleleri yayınlar yayınlamaz index almıyor’mu ve konularınızı sitelerinize ekler eklemez başkaları tarafından çalınıyor ve sizden makalenizi çalan kişinin sitesi sizden dahamı yüksek çıkıyor yada konularınız artık index almıyor’mu  bu ve bunun gibi sorunlara karşı çözümünüz yok’mu. ?
Bu konumuzda sizlere siteleriniz’de yayınlamış olduğunuz makaleleri  çok hızlı bir şekilde nasıl index almasını sağlayacağınızı anlatacağım.
Makaleme başlamadan önce bir kaç öneri’de bulunmak istiyorum tecrübelerime dayanarak Yazdığınız makalelerde 5 ile 7 adet arasında  Etiket ekleyin fazla eklemeniz durumunda Google bu durumu spam olarak algılaya biliyor.
Konu başlıklarınızı çok uzun yapmayın .
Makaleleriniz’de en az 1 adet resim bulundurun.
Yazılarınız’da Türkçe imla kurallarına dikkat edin bu konuda google hassasiyeti yüksektir.
Etiketler’iniz konu ile alakalı olsun ve eklediğiniz etiketleri makale içerisinde seçerek kalın veya italik altı çizik vb. yapmanız önemlidir.
Ana konumuza dönelim  WordPress tabanlı siteler için yapılması gerekenler.
Konuyu en basit düzeyde herkesin anlayabileceği bir dilde yazmaya çalışacağım.
http://www.siteadi.org/wp-admin/ Şeklinde sitemizin paneline giriyoruz.
Ayarlar bölümünden ‘Yazma’ seçeneğini tıklıyoruz. devamını oku…

Altın çilek zayıflama hapı Google ilk 3

Cumartesi, 07 May 2011 yorum yok
Seo Referans

Seo Referans

Askerden geleli Tam 1 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen google aramalarında ”Altın Çilek Zayıflama Hapı” Sözcüğünde ilk 3 sıraya gelmiş bulunmaktayız tabi’ki performansımızdan bir nebzede olsa kayıp yaşamış olsak’ta eski günlerimizi yakalamakta pek zorlanacağımızı düşünmüyorum. Sadece Altın çilek zayıflama hapı olarak değil ”Altın Çilek” Sözcüğünde 2 sayfa ‘‘Altın Çilek Yorumları” Sözcüğünde 1 sayfada bu ürün ben askerden gelmeden 2 ay önce piyasaya çıktı ve çok aşırı derecede talep gördü Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan‘da bu ürünü kullanması ile Türkiye piyasasında patlama yarattı ve Medikal şirketlerinin bünyesinde çalıştırdığı Seo Danışmanları ve yüklü miktarda sağlık ürünleri ile alakalı siteleri ile bu ürüne destek vererek üründe ilk sıra mücadelesi sürdürdüler aynı zamanda ürünün kaymağını yedikleri için maddi olarak’ta güçlü oldukları için iş bir hayli zorlaştı sözcük.
Sitemi açalı 1 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen  Sözcüklerde çok iyi yerlere gelmiş olmak şimdilik çok güzel ama bizim gibi Türkiye’de çok başarılı işlere imza atmış kişiler için bu başarı yeterli sayılmaz bu nedenle kısa bir süre içerisinde sözcüklerde ilk sıralarda bizi göreceğiniz’den emin olabilirsiniz. devamını oku…

Seo için gereken tasarım

Pazartesi, 02 May 2011 yorum yok
web 2.0

web 2.0

Seo Makalelerini okumak ve web sitenize uygulanmak için web tasarım hakkında bilginizin olması gerekmektedir.

Bunun için en önce tasarım ve kodlama hakkında en basit ve en temel sistem olan html tabanlı tasarım makaleleri ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Son zamanda devamlı gelişen web kodlama sistemi seoya uygun sistemlere entegre edilerek daha kaliteli ve kullanışlı web scriptleri ve eklentileri hazırlanmaktadır.

Web 2.0 teknolojisi

Web 2.0 denilen sistem daha çok kolay ve sade ama gösterişli css ve renkler , yazı tipleriyle kolay ve güncellenebilir yeni uygulamaların bütününe verilen isimlerdir.

Web 2.0 gibi yeni teknolojileri ve yeni tasarımları öğrenerek web sitenize seoya uygun tasarımlar uygulayabilirsiniz

Web seo entegleri scriptler

Web seo entegreli scriptleri tercih edin.Orjinal kodlamalı ve sade tasarımlı kalıcı bağlantılı scriptler kullanarak sisteminizi kurun ve seo adımlarını takip edin. devamını oku…

Yeni Başlayanlar için Seo Fikirleri

Pazar, 10 Nis 2011 yorum yok
Google Seo

Google Seo

Merhaba arkadaşlar

İlk önce seoyu tanıyalım.Herkesin anlayabileceği usulden…Terimsel değil yani : )

Seo demek türkçesi Arama motoru uyarlamasıdır yeni olanların anlayacağı tabir ile.

Malumunuz gelişen internet teknolojisinin ama tekeli olan Arama motoru ( Google) özellikle ülkemizde en çok kullanılan arama motorudur.

Google nedir kimdir

Google değişik alogaritması ve üst düzey yapay zeka motoru olan büyük bir arama motorudur ( Kısa geçiyorum:) )

Neden google’a sitemizi uyarlamalıyız.

Eğer web sitenizin hit çekmesi istenilen müşteri odağına ulaşabilmesi için Google’a sitemizi uyarlamamız ve sitemizi daha kaliteli hale getirmemiz gerekir.

Nerden başlamalıyız.

Öncelikle Google ‘a kendimizi tanıtmalıyız.Sitemiz nedir ne amaçla kuruldu içeriği nedir ne anlatır.

Bunun içinde Meta Ayarlarıyla Title = Başlık Description = İçerik Keywords= Anahtar Kelimeler gibi Sitemizin Anasayfa ve alt sayfalarında bulunan Meta ayarlarını değiştirerek ve optimize ederek başlayabiliriz.

Kullandığınız hazır bir script ise Seo için özel plugini  (Eklentisi ) üretilmiş olması muhtemeldir.Bunun için google’dan arayak sitemizin scriptine uygun bir eklenti indirerek başlayabiliriz.

Google neyi sever neyi sevmez bunu bilelim. devamını oku…

Fix oyun İncelemesi

Pazartesi, 14 Mar 2011 yorum yok

Seo yarışması sponsorlarından fixoyun.com’u biraz inceleyelim. İlk olarak girişde insana güvenli bir site hissi uyandırıyor çünkü çok fazla reklam yok ve dolu dolu gözüken bir site. Bu sayede kullanıcılara güven sağlıyor. Sitenin hızına gerçekten hayran kaldım flash oyun sitesi olmasına rağmen oyunlar ve sayfalar mükemmel hızlı bir şekilde açılıyor. Giriş kısmının en üstünde ajax menü seçeneği ile sıralanmış oyunlar kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor.


Diğer bir çok oyun sitesi gibi fazlalık popup sayfası açmayarak fix oyun kalitesini gerçekten gösteriyor. Oyun sayfalarında oyuna ait bir adet tanıtım resmi göstererek kullanıcıları oyun için bilgilendiriyor. Üstelik siteye kayıt olma imkanıyla oyunları daha kaliteli ve hızlıca bulup oynayabilirsiniz. Fixoyun başlıca oyun kategorileri; 3d, çocuk, çizgi, savaş, dövüş, aksiyon, zeka,spor,zuma,kız  şeklindedir.


Fixoyu.com’a Fix oyun seo yarışması ‘na katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Seo ile Blog Backlink

Salı, 21 Ara 2010 yorum yok

SeoBloglar dünya’da en çok kullanılan ve sayısı hızla artan bilgi paylaşım siteleridir. Belirli kategorilere ağırlık veren veya genel paylaşımlar yapan milyonlarca blog bulunmaktadır. Blogların büyük çoğunluğu WordPress altyapısı kullanmaktadır ve wordpress yapısı gereği yorum alanından nofollow linkler vermektedir.

Nofollow linklerin dofollow linklerden farkısadece sitenin sıralamasına etki etmesidir. Nofollow linkler pagerank değerinize katkıda bulunmaz Ancak iki backlink çeşidi  de sitenizin sralamasına fayda sağlar Bu sebeple bloglara yorum alanından site linkinizi yayınlayarak backlink elde edebilirsiniz. Blogların yorum alanından elde edilecek backlinkler için çeşitli stratejiler izlenebilir.

  Bunlardan en önemlisi sitenizin içeriğiyle aynı orantıda bloglar bulup yazılarına yorum göndermeniz siteniz için maksimum faydayı sağlar. Eğer blogun genel olarak içeriği sitenizle aynı kapsamda değilse bile, içerisindeki bir yazıda anahtar kelimenize ait bir konunun geçme olasılığı yüksektir. Örneğin pek çok blogun direk konusu olmasa bile en az 1 adet seo hakkında yazı yayınlamışlardır   eşitli aramalarla bu yazılaraulaşıp site linkinizi ekleyebilirsiniz. devamını oku…

SEOPtik.COM Seo Sitesi

Çarşamba, 11 Ağu 2010 yorum yok

Seo kelimesinde her zamanki gibi keni sıramı kontrol etmek için sayfaları geziyordum Google’da.Bu sefer farklı bir site dikkatimi çekti.Seo kelimesinde 2.sayfada yer alıyor gerçi daha önce de görmüştüm ama öyle pek dikkatimi çekmemişti.Girdim güzel farklı bi tasarıma sahip , site sahibi sanki biraz ilgisiz gibi ama o problemi de çözerse çok iyi olacaktır diye düşünüyorum.Bu arada site adresi : SEO

Categories: Seo Makaleleri Tags: