Seo Siteleri ve Seo Analizi

Cuma, 11 Ara 2009 yorum ekle yorumlara git
Seo Analiz

Seo Analiz

Webmasterler olarak bizlere her zaman gerekli olabilecek, site analiz sitelerini ve pozisyonunu değerlendireceğiz. Optimize durumumunu görebileceğimiz, eksiklerimizi anlamamıza yardımcı olabilecek ve rakibimizle aramızdaki farkı görebilmek adına gerekli siteleri bu konuda sizlerle paylaşacağım.
Bir örnekle pekiştirecek olursak, bir site yapacağız ama konu hakkında karar veremiyoruz. İlk etapta gerekli olan HİT. Hite ulaşmanın en kolay yolunu bulabilmek için yapmamız gereken, hit alan sözcükleri incelemek ve bu sözcüklerde çıkan sitelerin alexa değerlerine bakarak aldığı hitler hakkında tahmini bir fikir sahibi olmak. Bu çalışma bizleri, hit konusunda fikir sahibi yapabilir.
ZEYTECH
Bir çok farklı alanda seo sorgulaması gerçekleştirebilmektedir. Site zaman zaman çevrimdışı duruma düşebilmektedir.

ALEXA
Sitenizin günlük, haftalık, aylık trafik değerlerini göz önünde bulundurarak Dünya ve aktif olduğu ülkelerde siteneze bir sıra verir.
Reklam verenlerin değer verdikleri bir kriterdir.

SİTELER HAKKINDA
Sitenizin farklı arama motorlarındaki değerlerini ölçerek sitenize bir puan vermektedir. Güncellenme frekansı 24 saattir.

W3 SENİNDİR
Sitenizin Google,Bing,Dmoz,Yahoo,Altavista değerlerini analiz eder. Güncellenme sıklığı tam bilinmemekle beraber ortalama 36 saattir.

SEO CENTRO
Sitenizin farklı arama motorlarındaki backlink sayısını ve toplam değer üzerinden bir kıyaslama yapar. Çok başarılı bir seo aracıdır.

GOOGLE PAGERANK CHECKER
Sitenizin Google başta olmak üzere popüler arama motorlarında ve imleme sitelerindeki değerlerini analiz eder. Güncelleme sıklığı talep anına bağlıdır. Başarılı bir araçtır.

YAHOO BACKLINK SORGULAMA
Explore url boşluğuna http://siteniz yazarak sitenizin Yahoo arama motorundaki kazandığı backlinkleri gösterir. Dezavantajı sadece ilk 1000 backlinki göstermesidir.

GOOGLE’DA İNDEKSLENEN SAYFALARINIZ
Google arama motoru tarafından indekslenen sayfalarınızı listeler. site: dan sonra sitenizin adresini yazmanız gerekmektedir.

GOOGLE‘DA SİTENİZİN TEMEL BİLGİSİ
info: dan sonra sitenizin adresini yazmanız gerekmektedir.

GOOGLE BACKLINK SORGULAMA
link: ifadesinden sonra sitenizin adresini yazarak sitenizin Google arama motorunda kazandığı backlink sayısını görebilirsiniz. Dezavantajı, çok nadir güncellenmesidir.

ODP AÇIK DİZİN
Sitenizin açık dizin ODP’ye kayıtlı olup olmadığını bu adresten sitenizin adresini sorgulayarak yapabilirsiniz.

PAGEBOSS
Sitenizin popüler arama motorları ve imleme sitelerindeki değerlerini analiz eder. Oldukça başarılı bir seo aracıdır. Dezavantajı, Alexa değerlerinizi hatalı çıkarabilmektedir.

EDORAS
Sitenizin temel bilgilerini ve farklı seo değerlerini ölçmektedir. En başarılı olduğu alan anahtar kelime, site sorgulama birimidir.

MEYTAN
Sitenizin popüler arama motorlarındaki değerlerini analiz ederek sitenize mali br değer biçer. Dezavantajı bir kaç sorgu biriminin geliştirme aşamasında olmasıdır.

MYPAGERANK
Sitenizin temel bilgilerinin analiz edilmesinin yanı sıra, en önemli özelliği Google, Yahoo ve Bing Arama Motorlarının sitenize en son ne zaman geldiğini analiz eder. Dezavantajı, Bing Arama motoru son ziyaret kodlarının beta versiyon olmasıdır.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok