Yahoo mesenger

Pazartesi, 31 Ağu 2009 yorum ekle yorumlara git

Yahoo mesenger

Yahoo mesenger

BrowserPlus işimizi kolaylaştıracak!

Yahoo! Messenger 10 beta’yı yüklediniz mi hiç? Gözünüzden kaçan bir şey olmasın sakın!

Yahoo kendi ürünü olan Yahoo! Messenger ile belli bir potansiyele sahip ve bunu kaybetmeye hiç niyeti yok.

Yeni sürüm üzerinde çalışmalar devam ederken garip bir gelişme yaşandı ve kurulum esnasında BrowserPlus adlı bir eklenti tercihi de sunuldu. Yahoo Messenger 10 beta’dan itibaren bu eklentinin de bundan sonraki sürümlerde sunulması bekleniyor.

Peki, BrowserPlus nedir? Ne işe yarar? İsminden de anlaşılacağı gibi tarayıcılara eklenti olarak sunulan ve daha basit bir şekilde Flickr’a fotoğraf upload edebildiğiniz ayrıca bu fotoğrafı da Yahoo Mail! İle rahatlıkla yollamanıza imkân tanıyan bir eklenti.

Aslında BrowserPlus Yahoo için yeni bir şey değil. 2008 yılında BrowserPlus hakkında bir duyuru yapmıştı. Mayıs ayında tanıtıldıktan sonra geliştirildi ve Kasım ayında açık kaynak kod olarak bütün geliştiricilere açıldı.

Google ve Microsoft‘un internet alemini sarsan bu büyük yarışında geride kalan Yahoo bu yarışmada bende varım bende burdayım  demeye çalışıyor ama Microsoft Biliyorsunuz ki bu ezeli yarışmada Yahoo’nun arama bölümünü 1 yıllığına kiralamış bulunmakta.

Anlaşılan bu yarışma çok masraflı ve kullanıcılar açısından çok faydalı geçicek aralarında yaptıkları yarışmada amaç kendilerini geliştirerek internet alemini ellerine geçirmek bu gelişerek büyüme projesinde biz kullanıcılar daha kaliteli internet hizmeti almamızı sağlamış oluyorlar.

Desteklenen Sistemler ve Tarayıcılar neler?

Çoğu tarayıcı da olmazsa olmazlardan olan Adobe Flash Player gibi bir eklenti olabilir mi bilinmez ama kullanışlı olduğu belli!

Desteklenen Sistemler ve Tarayıcılar bunlar:

Windows Xp : Firefox 2 ya da üst sürümleri, Safari, IE6 ya da üst sürümleri, Google Chrome
Windows Vista : Firefox 3 ya da üst sürümleri, Safari, IE6 ya da üst sürümleri, Google Chrome
Windows 7 : Vista ile aynı (henüz deneme aşamasında)
Mac OS X 10,4 ve 10,5: Safari (son sürüm) ve Firefox 3 ya da üst sürümleri
Mac OS X 10,6: Firefox 3 ya da üst sürümleri (Safari üzerinde henüz çalışılıyor)
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok