ana sayfa > Ürün Tanıtımı > Windows 7 Hakkında 7 Öneri

Windows 7 Hakkında 7 Öneri

Salı, 15 Ara 2009 yorum ekle yorumlara git

windows7

Microsoft vista şokundan sonra yeni bir işletim sistemi arayışına düşmüş ve beraberinde windows 7 işletim sistemini piyasaya sürmüştü.22 Ekim Perşembe günü piyasaya sürülen windows 7 kullanıcılara pürüzsüz bir deneyim yaşatmayı hayal ediyor fakat bu ne kadar başarılı oldu bilinmez.Windows 7 işletm sistemi hakkında 7 öneride bulunalım ve windows 7’yi kısaca tanımış olalım.


Windows 7 Benim Eski Bilgisayarımda Çalışır mı?
Bu soruya belki diye cevap veren CNNTech eğer bilgisayarınız vistayı kaldırıyorsa windows 7’yide kaldırır açıklamasında bulundu yani kısaca açıklarsak eski bilgisayarlarda windows 7 çalışmaz gibi birşey.Windows 7 işletim sistemi minimum 2gb ram 20 gb harddisk ve 32bit (x86) işlemci istemekte.


Windows 7’ye Geçsem Değer mi?
İşletim sisteminizi windows 7’ye yükseltmek tamamen sizin bütcenize,zevkinize ve bilgisyarınızın özelliklerine bağlıdır.Yeni bir işletim sistemi denemek istiyorum ve yeniliklere açığım diyorsanız sizin için geçiş iyi olabilir.


Windows 7’nin Hangi Srümlerini SAtın Alsam İyi Olur?
Sıradan bir ev kullanıcısı iseniz ihtiyacınız olan windows 7 Home Premium ürünüdür.Tam sürümü yani yeni lisans sahibi olmak isteyenler 199$, Eski lisansını Windows 7 Home Premium versiyonuna yükseltmek isteyenler içinde 120$lık bir maliyeti mevcuttur.


Windows 7 Kurulumu Zormu?
Eğer windows vista kullanıyor ve sürümü windows 7 ye yükseltmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece kurulum diskini takmak gerisini kendi hallediyor.Windows XP sisteminizi yükseltmek ise biraz karmaşık. Öncelikle kullanıcılar kendi sabit diskinin yedeğini alması ve sabit diskini biçimlendirmesi gerekiyor. Daha sonra Windows 7′yi kurulumunu yapıp kendi yedeklediği dosyaları geri alması gerekiyor.Eğer daha eski bir işletim sisteminiz varsa hiç denemeyin bence çünkü kaldırmaz yada pardus kulanıyorsanız bir bilene sorun çünkü hiç denemedim.


Kuramadım Yardım Lazım Derseniz?
Eğer teknoloji düşkünü bir dostunuz, yeğeniniz yada komşunuz yoksa. Microsoft’un online Windows 7 Çözüm Merkezi‘ne sorunlarınızı iletebilirsiniz. Çözüm merkezi yükleme işlemi boyunca size yol gösterecektir.


Windows 7 Benim Eski Programlarımı Çalıştıracak mı?
Cevap evet windows 7 eski işletim sistemleriyle uyum içinde olduğu için sizin eski programlarınızında büyük kısmını sorun çıkarmadan çalıştıracaktır.


Windows 7 de Değişik Ne Var?
Eski Windows sürümlerinin mevcut doğa resimlerinin yerini alan, Trippier Desktop dediğimiz yeni masaüstü duvar  kağıtlarımız var.
AeroPeek özelliğimiz ise masaüstünü görmeniz için açık olan tüm pencereleri şeffaf hale getiren bir özelliktir. Görev Çubuğunun sağ alt tarafına eklenen bir buton sayesinden Masaüstünüzü görebileceksiniz.Dosyalarınızı bir arada tutmaya yarayan bir Kütüphane özelliğimiz mevcut. Bilgisayarınız içindeki farklı yerlerde bulunan Fotograf, Belge ve Videolarınızı yeni bir klasör içinde yeniden gruplandıran bir sistem.Genel olarak bu şekilde değişiklikler mevcuttur.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok