arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘bilgisayar’

Bilgisayar Kitapları 57 e book indir

Çarşamba, 29 Eyl 2010 yorum yok

kitapBilgisayar kullanan herkezin ihtiyazcı olan herşeyi bulabileceğiniz güzel bir arşivkullanılmasını kesinlikle tavsiye ediyorum.
Kendini geliştirmek isteyen webmasterlerimizinde işlerine yarayacağına inanıyorum.
İndiren arkadaşlarımız e-kitab ları inceledikten sonra yorumlarını bekliyorum .
Dosya 10 mb dir. devamını oku…

Bilgisayarınız Donuyorsa Yada Kasıyorsa..

Çarşamba, 23 Ara 2009 yorum yok

UCUZPCBir bilgisayarın donması,bilgisayarın sahip olduğu donanımsal cihazların yetersiz kalmasına dayanmaktadır.Yani bilgisayarınızdaki (ram,ekran kartı, işlemci v.s) günümüz teknolojine ayak uyduracak özelliklere sahip olmamasından kaynaklanmaktadır.Bu durumda yapılması gereken iki şey vardır bunlardan birincisi eğer paranız çoksa ve durumunuz iyi ise yeni bir bilgisayar satın alabilirsiniz özellikleri daha yüksek bir bilgisayar.Eğer yeni bir bilgisayar alacak durumunuz yoksa ve eski bilgisayarınızı kullanmanız gerekiyorsa bilgisayarınızı en uygun programlarla en az kasacak şekilde kulanmanız gerekmektedir.Bunu nasıl yapmanız gerektiğini bir kaç tiyo vererek açıklayalım ve kasan bilgisayarlara artık son verelim..

 

devamını oku…

Windows 7 Hakkında 7 Öneri

Salı, 15 Ara 2009 yorum yok

windows7

Microsoft vista şokundan sonra yeni bir işletim sistemi arayışına düşmüş ve beraberinde windows 7 işletim sistemini piyasaya sürmüştü.22 Ekim Perşembe günü piyasaya sürülen windows 7 kullanıcılara pürüzsüz bir deneyim yaşatmayı hayal ediyor fakat bu ne kadar başarılı oldu bilinmez.Windows 7 işletm sistemi hakkında 7 öneride bulunalım ve windows 7’yi kısaca tanımış olalım.


Windows 7 Benim Eski Bilgisayarımda Çalışır mı?
Bu soruya belki diye cevap veren CNNTech eğer bilgisayarınız vistayı kaldırıyorsa windows 7’yide kaldırır açıklamasında bulundu yani kısaca açıklarsak eski bilgisayarlarda windows 7 çalışmaz gibi birşey.Windows 7 işletim sistemi minimum 2gb ram 20 gb harddisk ve 32bit (x86) işlemci istemekte.


Windows 7’ye Geçsem Değer mi?
İşletim sisteminizi windows 7’ye yükseltmek tamamen sizin bütcenize,zevkinize ve bilgisyarınızın özelliklerine bağlıdır.Yeni bir işletim sistemi denemek istiyorum ve yeniliklere açığım diyorsanız sizin için geçiş iyi olabilir. devamını oku…

Göz Yorgunluğu ve Bilgisayar

Cumartesi, 26 Eyl 2009 yorum yok

gozvebilgisayar

İşi bilgisayarla olan ve tam bir iş gününü hareketsiz olarak bilgisayar karşısında geçiren herkesin aklına gelen ilk soru: bu durumun göz yorgunluğuna yol açıp açmayacağı veya gözlerine başka bir etkisinin olup olmayacağıdır.

Bilgisayarla çalışmak gözlerinizi yormaz. Ancak, bilgisayar ekranına uzun süre bakan birçok kişi, gözlerini daha az kırpar. Yapılan araştırmalara göre, bilgisayarla çalışan kişilerin normalde üçte bir daha az göz kırptıkları tesbit edilmiştir. Göz kırpma hareketi nemlenmeyi sağladığından, bilgisayarla çalışmak, gözlerinizin kuru olduğu ve tahriş olduğu hissini verir, bu da gözlerde yorgunluğa ya da yorgunluk hissetmenize neden olur.

Aşağıdaki pratik tavsiyeleri uygulayarak göz yorgunluğunu azaltabilir, sürekli hale getirdiğinizde ise kurtulabilirsiniz: devamını oku…