ana sayfa > Diğer Konular, Eğitim Öğretim, Gelecek Görüşleri, Haberler > Sözleşmeli ve Kadrolu Öğretmen Atamaları Yapıldı

Sözleşmeli ve Kadrolu Öğretmen Atamaları Yapıldı

Çarşamba, 30 Ara 2009 yorum ekle yorumlara git
ogretmen-atamalari-yapildi

ogretmen-atamalari-yapildi

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından bilgisayar ortamında yapılan 163 kadrolu, 6 bin 46 sözleşmeli toplamda 6 bin 209 öğretmenin ataması gerçekleştirildi. 25 bin 566 öğretmen adayı tarafından yapılan başvurular sonucu, 6 bin 209 öğretmen 15 Ocak 2009 tarihinde göreve başlayacaklar.

Eğitim kurumlarındaki öğretmen açıklarını geçici olarak gidermek amacıyla yapılan atamalar, öğretmen adaylarının ikametgâh adreslerine yapılan tebligat sonucu gerekli belgeleri tamamlayarak görevlerine başlayabilecekler. 28 Aralık 2009 tarihine kadar yapılan başvuruların, 30 Aralık 2009 tarihinde yapılan kura sonucu basın ve internet yoluyla duyurulması ile başlayan süreç, kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin 15 Ocak 2009 tarihinde görevlerine başlamalarıyla tamamlanacak.

Kadrolu öğretmen olarak atanan adayların, görevlerine başlamaları için adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanunu’na göre tebligat yapılarak, tebligat tarihinden itibaren yasal 15 günlük süre içerisinde göreve başlamaları bildirilecektir. Sözleşmeli öğretmen olarak görevli iken kadrolu öğretmenliğe atanmış olanlara tebligatlar, bulundukları eğitim kurumu müdürlüklerine yapılacaktır.

ogretmen-atamalari-sonuclari-belli-oldu

ogretmen-atamalari-sonuclari-belli-oldu

Bu durumdaki sözleşmeli öğretmenler, bulundukları eğitim kurumu müdürlüklerine dilekçe ile başvuru yaparak kadrolu öğretmen olarak atanmaları nedeniyle sözleşmelerinin feshini isteyeceklerdir. İstemeleri hâlinde göreve başlama esnasında gerekli olan ve hâlen geçerliliği bulunan belgelerin örnekleri dosyalarında bırakılmak kaydıyla asılları öğretmene teslim edilecek, dosyaları da en kısa sürede atandıkları İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecektir.

 

Atama Sonucunu Öğrenmek İçin Tıklayınız

 

Ataması Yapılan Öğretmenlerin Başvuru Yapabilmeleri İçin Gerekli Belgeler;

 

* Lisans Diploması veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya kurumunca onaylı örneği,

* KPSSP10 sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı,

* Mal Bildirimi (İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecektir),

* Son altı ay içinde çekilmiş üç adet vesikalık fotoğraf,

* Görev yapmasına engel bir halin olmadığına dair Sağlık Durumu Beyanı,

* Onaylı Elektronik Başvuru Formu,

* Bağlı olduğu Askerlik Şubesinden alınmış Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin),

 

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından atamaları yapılan öğretmenler, tebligat yapıldığı hâlde yasal süre içinde göreve başlamazlarsa işlemleri iptal edilecektir.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok