ana sayfa > Diğer Konular, Gelecek Görüşleri, Haberler > Asgari Ücret Ne Kadar?

Asgari Ücret Ne Kadar?

Salı, 29 Ara 2009 yorum ekle yorumlara git
asgari-ucret-ne-kadar

asgari-ucret-ne-kadar

Asgari Ücret Tespit Komisyonu‘nun son kez toplanarak belirlediği asgari ücret, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar tarafından tepkiyle karşılandı.  İlk altı ay Brüt 729 TL, Net 577 TL olarak açıklanan fiyatlar, İkinci altı ay için Brüt 760 TL, Net 599 TL. olarak açıklandı. Çalışanlar adına insanca yaşayacak bir ücret isteyen sivil toplum kuruluşları, zaten açlık sınırı altında yaşam sürdürme mücadelesi veren çalışanların, açıklanan fiyatlarla daha da sıkıntılı günlerin beklediğini belirttiler.

2010 yılı için açıklanan asgari ücretin, Türk halkının daha yoksul olması adına atılmış bir adım olduğunu belirten Sivil Toplum Kuruluşları, “Sağlık politikaları günümüzde çalışanlar adına artı oluşturmuyor.

asgari-ucretli-tepkili

asgari-ucretli-tepkili

Sosyal haklar her geçen gün kötüleşiyor. Asgari ücret, onurlu ve insanca yaşamak adına düzenlenmeliydi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ne yapmaya çalıştığını anlayamaz olduk. Bizi savunması gereken kurum, bizim karşımızda durmaya başladı. Sefalet istemiyoruz” açıklamalarında bulundu. 

Asgari ücret tespit komisyonunun toplantısının ardından açıklamayı, Çalışma Genel Müdürü Ali Kemal Sayın yaptı.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok