Yeni Yılda Turkcell

Pazartesi, 28 Ara 2009 yorum ekle yorumlara git
yeni-yilda-turkcell

yeni-yilda-turkcell

Yeni bir yıl her zamanki gibi yenilikleride beraberinde getirdi. Turkcell her zaman olduğu gibi yeni bir yılı bahane ederek yine kampanyalarına zam yaptı. Genelini öğrencilerin kullandığı aylık 10.000 sms kampanyası yeni yılla beraber aylık 39 kontore yükseltildi. Turkcell’in bu tutarsızlığı ve her bayramı seyranı bahane edip kontürleri yukarı çekmesi tüm öğrencilerin canını sıkmaya başladı ve çoğu kullanıcıda vodafone kullanmaya başladı. Eminim ki yıl başından sonrada bir çok kampuscelli öğrecide vodafona geçecek ben dahil. Diğer operatörler (vodafone,avea) bayramlarda yıl başlarında kampanyalar yapıp kontürü düşürüp öğrencilere kolaylık sağlarken turkcell her zamanki gibi kendini düşünmeye devam ediyor. Bu sadece turkcellin çok tutulduğundan kaynaklanan bişey fakat bu gidişle herkez diğer operatörlere geçer ve turkcell yok olup gider.

Yok olmayı hak ediyor. İlk olarak 30 kontüre başlatılan aylık sms sistemi sonra 35 oldu şimdi ise 39 a yükseldi en yakın bayramda da 50 olur kesin. Ama yakındır herkezin diğer operatörlere geçmesi turkcellin bi forsu kalmaz artık bu gidişle. Diğer operatörler her yönden turkcellden iyi mesela vodafone 30 kontore aylık sınırsız sms yapıyor ve her yöne turkcellde ise aylık 39 kontore 10.000 sms yapıyor. Sınırsız bile değil üstelik, sadece kampüslülere.

Vodafonede kontor sistemi 50,12 – 49,50 gibiyken, turkcellde hala 10-20-30 şeklinde küsürat yok 1 dakika da konussan 1 kontor gidiyor. 10 saniye de konussan bir kontor gidiyor. Kim kullansın ki bu operatörü artık. Biraz karalama politikası gibi oldu ama hakettiler bence. Artık kendilerini değilde halkı düşünmeye başlamazlarsa battıklarının resmidir. Örnek vermek gerekirse şu an Ordu da okumaktayım, 250 ye yakın arkadaşım var ve 200 den fazlası vodafone kullanıyor. Diğer arkadaşlarım ise avea kullanmaktadır. Turkcell kullananlar ise parmakla gösterilecek kadar az diyebilirimki, burda turkcell geçmiyor. Şimdilik düşüncelerim bu kadar yeni zamlar olursa tekrar makalelerimi görebilirsiniz. Saygılar.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok