ana sayfa > Diğer Konular, Haberler > 2 Ağustosta CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Rize’ye geliyor…

2 Ağustosta CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Rize’ye geliyor…

Perşembe, 22 Tem 2010 yorum ekle yorumlara git
Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu

Rize’den 2002 genel seçimlerinde %7.43; 2007 genel seçimlerinde %7.62 ve son olarak 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde adayı ile %3.3 oy olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Referanduma Hayır demek için Rize’ye geliyor. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın her ne sebep ile olur ise olsun Rize’ye gelmeyi tercih etmediği biliyoruz.Bunun sebebini artık Baykal daha iyi bilir.Bu yazıyı yazmam açıkçası CHP’ nin Rize’ye gelecek olmasına şaşkınlık ile bakıyor olmam…Haydi hayırlısı… nasıl karşılanacak, ne tür sonuçlar doğuracak merakla bekliyorum…Sanırım CHP nin Rize’de ki oy oranından Kemal Kılıçdaroğlu’nun haberi yok…(!) Yorum Rize halkının…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, AKP’nin “duygu sömürüsüyle, gözyaşıyla, mağdur edebiyatıyla” geçmişte yakaladığı siyasi başarıları yine yakalamak istediğini ifade ederek “Ancak 12 Eylül nasıl bir dikta anayasası ise 12 Eylül’de oylanacak olan Anayasa değişiklikleri de AKP’nin sivil diktasının Anayasası’dır. “Bir dikta Anayasası’nı değiştiriyoruz’ diye yola çıkanlar, kendi dikta Anayasalarını oylatmak üzere yola çıkmışlardır” diye konuştu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu(MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 buçuk saat süren toplantının ardından Parti Sözcüsü Okay, toplantı hakkında gazetecilere bilgi verdi. Toplantıda geçen hafta yapılan yurt içi ve yurt dışı gezileri hakkında MYK üyelerine bilgi verildiğini ifade eden Okay, yaptıkları Polatlı, Eskişehir, Bilecik, Bursa ve Yalova gezilerinde CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’na yoğun ilgi olduğunu, gezilerden, referandumda hayır oyu verileceği yönünde izlenim edindiklerini bildirdi. Okay, KKTC’de Girne’de Kılıçdaroğlu’nun yaptığı kısa yürüyüş sırasında da halkın yoğun ilgisiyle karşılaştığını anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 23 Temmuz’da Malatya, 24-25 Temmuz’da Kayseri, ardından Trabzon üzerinden Ordu ve Samsun’da, 30 Temmuz’da Kahraman Maraş, 31 Temmuz’da Kilis, 1 Ağustos’ta Iğdır ve Kars’ta, 2 Ağustos’ta Ardahan, Artvin ve Rize’de, 3 Ağustos’ta Gümüşhane ve Bayburt’ta, 7 Ağustos’ta Yozgat ve Sivas, 8 Ağustos’ta Erzurum ve Erzincan’da olacak.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok