ana sayfa > Haberler > Bursa Deniz Uçağı

Bursa Deniz Uçağı

Perşembe, 28 Mar 2013 yorum ekle yorumlara git

Gemliki ile İstanbul arası 20 dakikaya düşüyor. Gemlik Belediyesi’nce hazırlanan projenin onay alması halinde önümüzdeki yıl başından itibaren Gemlik’e deniz uçağı seferleri başlayacak.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Bursalı sanayici ve işadamlarının yanı sıra İstanbul ile bağlantılı pek çok kişinin zaman kaybına uğramadan İstanbul’a gidebileceğini belirterek, “Bu proje Gemlik’e artı değer kazandıracaktır. Gemlik’in marka değerini ve ismini daha da yükseltecektir” dedi.

Bursa Deniz Uçağı

Bursa Deniz Uçağı

Gemlik’e gelen BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Seabird Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kürşad Arusan, Kaptan Pilotlar Stephen Bursey, Kirk Allen ve Fabio Ciovaccani ile birlikte kampus önü, Dörtyol iskelesi ve sahil kesiminde incelemelerde bulunan Yılmaz, BURULAŞ ile proje ortaklığı yapacaklarını belirterek, alt yapı, fizibilite ve izin konusundaki çalışmaları başlattıklarını kaydetti.

19 KİŞİLİK OLACAK

Gemlik ile İstanbul arasının deniz uçağı seferleriyle 20 dakikaya ineceğini bildiren Yılmaz, 19 kişilik deniz uçaklarının Haliç’ten kalkıp, Gemlik Dörtyol mevkiine ineceğini anlattı.

Gemlik Liman Müdürü Serkan Canlı ile de görüşen heyet, gerekli çalışmaların tamamlanması halinde yeni yılda bu seferleri başlatacaklarını açıkladı. Geçen yıl Haliç’ten Türkiye’nin 4 noktasına deniz uçağı ile hizmet vermeye başlayan Seabird Havayolları Şirketi ise Gemlik Belediyesi’nin talebi doğrultusunda merkez noktayı önce 5’e, ardından da 14’e çıkaracaklarını söyledi.

Deniz uçağının sefere başlaması ile Gemlikte kiralık mağaza bulmak zorlaştı, CİUS Avm MÜDÜRÜ Hasan Deliduman kiralık mağaza talepleri bir anda arttı dedi.

CİUS AVM

CİUS AVM

Benzer Yazılar

    1. şimdilik yorum yok.
    1. şimdilik geri bağlantı yok