ana sayfa > Diğer Konular > Eyüp Belediyesi Köylere Hafta sonu Ziyareti…

Eyüp Belediyesi Köylere Hafta sonu Ziyareti…

Pazar, 28 Eyl 2014 yorum ekle yorumlara git

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın,  haftasonu Eyüp’ün yeni mahalleleri olan köyleri ziyaret etti.  Başkan yarımcıları ve birim müdürleri ile birlikte 7 köyü gezen Başkan vatandaşlarla sohbet etti onların sorun ve isteklerini dinledi.

İlk ziyaretine Pirinççi Köyü Mahallesi’nden başlayan Başkan Aydın, Pirinççi Köyü Kıraathanesi’nde mahalle sakinleri ile sohbet etti.  Yoğun yağışa ragmen gezisini sürdüren Aydın, hasar gören küçük bir köprüde muhtarla birlikte incelemelerde bulundu.

Köprününün en kısa zamanda yenilenmesi talimatını veren Remzi Aydın, Yukarı Pirinççi Mahallesi’nde Kahraman Fil’in evine misafir oldu.  Kahraman beyin abisi İsmail Fil Başkan’a, lazerle ahşap oyması tekniği ile yapılan portresini hediye etti. Pirinççi’de  İSMEK binasını ziyaret eden Aydın, daha sonra Işıklar Köyü’ne geçerek Kuran Kursu binasını ziyaret etti. Burada muhtar ve mahalle sakinleri bir araya geldi. Kuran Kursu arkasında bulunan arazideki spor aletlerini ve araziyi inceleyen Başkan Remzi Aydın,  gerekli çalışmaların yapılarak parkın modernize edilmesi için talimat verdi.

Başkanın bir sonraki durağı ise İhsaniye Mahallesi oldu. Burada İhsaniye Köy Kahvehanesi’nde mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.  Akpınar Çayocağı Merkez Kahvehanesi’nde de vatandaşlarla konuşan Başkan Aydın, 2B arazileri ilgili soruları yanıtladı.

Soğuk havada odun sobası başında hem ısınan hem de ikram edilen çayı içen Başkan ve ekibi, daha sonra Aşağı Ağaçlı Köy Derneği binası, Odayeri ve Çiftalan Mahallelerini de ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinledi gerekli çalışmaların bir an ince başlatılacağını söyledi.

Benzer Yazılar

    Categories: Diğer Konular Tags:
    1. şimdilik yorum yok.
    1. şimdilik geri bağlantı yok