ana sayfa > Diğer Konular > İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Fiberi Engellediği İçin Dava Açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Fiberi Engellediği İçin Dava Açıldı

Cuma, 24 Ağu 2012 yorum ekle yorumlara git
Ülkemizde internet kullanımı rekor seviyelerde artış gösterirken, ihtiyaç duyduğumuz hız da bir o kadar hızlı artıyor. Fiber optik sistemler ve gelişmiş ADSL sistemleri için Türk Telekom alternatifi şirketlerin, kendi alt yapısını oluşturması gerekiyor.
Fakat bu alt yapıyı oluşturabilmeleri için yeni kablo sistemlerini döşeyebilmesi gerekiyor. Bunun için de yolların kazılıp, kabloların geçirilmesi gerekli.


Ülkemizde internet kullanımı rekor seviyelerde artış gösterirken, ihtiyaç duyduğumuz hız da bir o kadar hızlı artıyor. Fiber optik sistemler ve gelişmiş ADSL sistemleri için Türk Telekom alternatifi şirketlerin, kendi alt yapısını oluşturması gerekiyor.Fakat bu alt yapıyı oluşturabilmeleri için yeni kablo sistemlerini döşeyebilmesi gerekiyor. Bunun için de yolların kazılıp, kabloların geçirilmesi gerekli.

İddialara göre yeni fiber optik sistemlerin ve çeşitli bağlantı teknolojilerin dağıtılmasında en büyük engellerden biri İstanbul Büyükşehir Belediyesi.

Fiber altyapı kuracak firmaların açıklamasına göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 2 yıla yakın bir süredir, fiyat konusunda ya da kazı izni şeklinde problem çıkartıyor ve bu da alt yapı çalışmalarının gecikmesine sebep oluyor.

Telkoder bugün yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi görevlileri hakkında suç duyurusu yaptıklarını açıkladı. Bu suç duyurusunun nasıl sonuçlanacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Benzer Yazılar

    1. şimdilik yorum yok.
    1. şimdilik geri bağlantı yok