Çayeli Vakfı Burs Ver(miyor)!

Perşembe, 26 Ağu 2010 yorum ekle yorumlara git
Çayeli Vakfı

Çayeli Vakfı

Ne diyelim iki sene önce Rize Vakfı’da ekonomik krizi sebep göstererek bir sene burs vermeye aya verdiğini açıklamıştı ama gördük ki bahsedilen o 1 sene Rize vakfında uzamış durumda. Bu sene vakıf burs vermeye devam edecek mi her hangi bir bilgim yok  doğrusu. Şimdi de Çayeli vakfı burs verimine 1 yıl ara verme kararı aldı.

Çayeli Vakfının belirtdiğine göre kurulduğu günden  bugüne kadar her yıl ortalama 700-750 kişiye burs vermekteler. Bugüne kadar yaklaşık 10bin kişinin bu imkandan faydalandığını söylüyorlar.

Bu sene Çayeli vakfı kendine ait İstanbul Aksaray da bulunan binayı yıkıp yerine daha modern daha kullanışlı günümüz  deprem şartlarına uygun bir yer yapmak için burs vermeye bir yıl ara vereceğini açıkladı.

Kısacası bu sene üniversite öğrencilerine burs veremeyecek. Gelecek yıllarda daha çok öğrenciye hatta tüm başvuruları değerlendirip hemşerilerini boş çevirmemek için Çayelili hayırsever hemşerilerimizinde katkılarıyla binayı bitirip hizmete açmak istiyorlar  …

Çayeli vakfından burs alan arkadaşlarım bu konuyla ilgili vakıftan direk bilgi alabilir veya www.cayelivakfi.org Çayeli vakfı sitesinden detaylı bilgi alabilirisiniz….

Hayırseverler tarafından verilen burslar; İnşallah bir gün başvurular adaletli bir şekilde değerlendirilip ihtiyacı olanlara sağlanır.

Bu burs konusunda hayatım boyunca yeri geldiğinde söyleye bileceğim bir iki kelime olacaktır.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok