arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘facebook’

Turkiye’de En Cok Girilen Siteler Top10 Alexa

Cumartesi, 14 May 2011 yorum yok
Google ve Facebook

Google ve Facebook

Arada sırada olsa’da alexa.com ziyaret eder sitelerimin durumunu bir gözden geçiririm alexa.com‘da gezinmek ayrıca hoşuma gidiyor’da denilebilir. Bugün Türkiye‘nin en büyük (En çok giriş çıkış alan ve alexa algoritmasına göre en iyiler) İlk 100 sitesine bir bakayım dedim Facebook almış başını gidiyor Türkiye‘de en çok girilen siteler sıralamasında 1 sırada yerini almış durum’da Bu da şaşırtıcı bir durum bugüne dek ilk kez google.com‘u geçen bir site oldu. Yanlız bu durum sadece Türkiye için geçerli bir durum Türkiye genelinde Google ilk sırada Facebook ikinci sırada bakalım zaman neyi gösterecek.
Bu arada Türkiye‘de Webmaster‘lerin ilham kaynağı olan R10.net Sıralamada 2 sıra aşağı kayarak 14’üncü sıraya yerleşti bu durumu ben r10 potansiyel kaybetti olarak algılamıyorum diğer Ekolay ve Haber Türk kendilerini dahada geliştirmiş ve güncellemiş olarak yorumluyorum. R10.net Webmaster dünyasında başarılar.
Top Sites in Turkey Top 10

devamını oku…

Facebook hayatını berbat edebilir…

Cuma, 23 Tem 2010 yorum yok

Kısa zamanda internete girildiginde ilk açılan sayfalardan olmayı başaran Facebook benim içinde sürekli bir şekilde sorun oluşturuyor.Zaman öldürmesinin yanında bir çok dezavantajı ıle facebook u yaşıyorum…Açıkçası Facebook un Dünyada ki başarısınıda kıskanmıyor değilim…Facebook 500 milyon üyeye ulaşmak üzere artık…

Amerikan Newsweek dergiside Facebook un mahvettiği hayatlardan bir iki derleme yapmış; devamını oku…

Yasaları değiştirmeye çalışıyorlar!!!

Cumartesi, 27 Şub 2010 yorum yok
facebook

facebook

2009 yılında bir çok başarıya imza atan sosyal ağ siteleri içinde şüphesiz Facebook en önemlisi idi.Yılın ilk ayında 50 milyon üyesi olan site, sadece 12 ayda tam 350 milyon üyeye ulaştı.Mükemmel bir rakam doğrusu…Sitenin kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg ve Facebook yöneticilerinin şu andaki en büyük sorunu 350 milyonluk dev üyü profilinin gizliliğini yönetebilmek.2009 yılında Facebook, kullanılan reklam sisteminin kullanıcı gizliliğini ihmal ettiği iddiasıyla açılan dava sonucunda 9,5 milyon dolarlık bir ödeme yapmak zorunda kalmıştı devamını oku…

Categories: Diğer Konular Tags:

Facebook Güzelini Seçti

Cuma, 01 Oca 2010 yorum yok
facebook-guzelini-secti

facebook-guzelini-secti

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağ sitesi Facebook, şimdi de güzellik yarışmasına ev sahipliği yaptı. İşte Romanya’nın Facebook güzeli.

350 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan sosyal ağ sitesi facebook düzenlenen bir güzellik yarışmasında Iulia Mladin, Romanya güzeli seçildi. Facebook’ta resimleri en çok oy alan Iulia Mladin, aldığı 644 oyla rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Kullanıcıların Facebook grubundan Beğendim diyerek oy kullandıkları güzellik yarışmasında, 22 yaşındaki Mladin’in sadece bir fotoğrafı 644 kez beğeni aldı. devamını oku…

Anadolu Efesi Oyunu Knight’ın Rakibi

Cuma, 25 Ara 2009 yorum yok
anadolu-efesi

anadolu-efesi

Büyük bir kitleye ulaşması beklenen Anadolu Efesi isimli oyun, bir haftada ortalama 3000 kullanıcıya ulaştı. Tüm Türkiye’de Facebook kullanıcılarının her gün saatlerce oynadıkları FarmVille oyununun elde etmiş olduğu ekonomik şöhret, Facebook yöneticilerinin dikkatini çekti ve Türk Bilgisayar oyunu yazılımı yapmalarına sebep oldu. Bu potansiyel bilgisayar programcılarını da harekete geçirdi. Facebook tarafından uygulanan connect teknolojisinin altyapısını oluşturduğu Anadolu Efesi isimli bilgisayar oyunu, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun temel taşlarından olan Kurtuluş ve Çanakkale Savaşlarını teknolojik oyun halinde sergiliyor. Anadolu Efesi adlı oyunda en dikkat çekici noktalardan biride, oyunun alt yapısı oluşturulurken sanat yönetmenlerinin tarihi detaylı araştırmalarıdır. devamını oku…

Facebook FarmVille Gerçek Olurmu

Cumartesi, 19 Ara 2009 yorum yok

farmvilleSon yıllarda dünyanın en çok oynanan oyunu olma yolunda hızla ilerleyen farmville çoğu zaman bana ilgi çekici gelmesede şimdilerde oynadığım bir oyun.Etrafıma baktığımda farmville oyununu oyun hastaları, işi gücü olmayan kişilerden çok işi gücü olan önemli insanlar daha çok oynuyor.Örneğin doktora gidiyorsunuz doktorunuz her hastadan sonra bir kere tarlasına kesin bakıyor.Bir otobüs firmasına gidiyorsunuz bilet kestireceksiniz ve bilgisayarın ekranına baktığında otobüs firmasında bile farmville oynandığını görüyorsunuz bunlar benim başıma gelen belli başlı örnekler.Oyuna iyice bi baktığımda gelecekle ilgili bir görüş belirdi gözlerimde aslında çokda uzak bir görüş sayılmaz bu teknolojik gelişmelerle yakında görüşlerimde gerçekleşir ya neyse görüşümü sizinle paylaşmak istedim..

 

devamını oku…

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur Veya Silinir

Cuma, 11 Ara 2009 yorum yok
Facebook

Facebook

Kuşkusuzki dünyanın en büyük Sosyal Network ağı Facebook.com‘dur. Facebook‘da 7 den 70’e her yaş gurubundan insanlar bulunmaktadır. Her geçen gün ağını genişleten facebook, şirketlerin ürün tanıtımı yada müzisyenlerın fan grupları gibi pek çok konuda aktif rol oynamaktadır. Peki bir gün bu facebook hesabımızı silmek istersek, ne olacak? İşlem sırasına göre konumuzda sizleri bilgilendireceğiz.
Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur Veya Silinir

  • Facebook hesabınızın oturumunu açın.
  • Sağ üstte yer alan Ayarlar->Hesap Ayarları bağlantısına tıklayın. devamını oku…
  • Wibiya Çok Amaçlı Sosyal Medya Çubuğu

    Pazar, 30 Ağu 2009 yorum yok

    Çoğu blogda özelliklede büyük bloglarda sıkca görmeye başladığımız wibiya çok amaçlı sosyal medya çubuğunun sırrını sizlerle paylaşmak istedim.Sitenin altında boylu boyunca eklenen ince uzun bir kutudur.Bu çubuk blogun sosyal medya sitelerinin entegresini sağlar.Yani son yazılarımızı son yorumlarımızı başka sitelerde kolayca paylaşmamızı yada kullanıcının sitemızı daha rahat gezmesini sağlar.Son yazıları falan kolaylıkla bulabilir isterse yazıları çubuğumuz sayesinde istediği dile çevirebilir ve dahada önemlisi bloğumuzda bu çubuk sayesinde arama yapabilmektedir.Bu çubuğun bir diğer avantajı ise yöneticinin duyurularını siz siteye girer girmez açılır kapanır bir ajax uygulamasıyla size göstermesidir.

    devamını oku…