arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Tweetad.net’

Twitter’daki vaktinizi paraya çevirin: tweetad

Pazartesi, 11 Haz 2012 yorum yok


Twitter’dan yapılan açıklamaya göre Twitter’da kullanıcılar günde toplam 350 milyar tweet gönderiliyor. Peki bu 350 milyat tweet’in bir kısmının reklam alanında kullanıldığını düşünürsek sizce ne kadar bir kitleye ulaşabiliriz?

Cüneyt Yalınkılıç sanırım bunu düşünmüş olmalı ki twitteri reklam alanında kullanmaya karar verdi. Aslında sosyal medya sitelerini reklam amaçlı kullanmak yeni bir fikir değil. Ama twitter için yeni bir durum.

Cüneyt Yalınkılıç’ın kurduğu tweetad.net isimli sitenin işleyişinden bahsetmek istiyorum sizlere.

“Tweet Atın, Para Kazanın!

Kurumsal üyelerimizin sizin için hazırladıkları tweet´leri paylaşarak hem Twitter´da aktif olun,

Hem de paylaştığınız her tweet için para kazanın.”

Sloganıyla yola çıkan tweetad sitesindeki mantık çok basit. Siteye üye oluyorsunuz. Ve sitenin twitter hesabınıza ulaşmasına izin veriyorsunuz.  Sonrasında sitede tweetlenmeye hazır durumda olan reklamları tek tıkla takipçilerinizle tweetliyorsunuz.  Her tweetlediğiniz reklamdan da takipçi başına 1 kuruş kazanıyorsunuz. Yani 1000 takipçiniz varsa bir tweetle 1 TL kazanıyorsunuz.

Eminim “parayı gönderiyorlar mı” sorusu aklınıza takılmıştır. Bizzat ben ilk hafta kullandım ve ödemeyi söyledikleri gün yaptılar. Aynı şekilde ödemeyi sorunsuz şekilde alan birçok kişi daha var. Ödemelerde kimseye sorun çıkarmadılar. Bu konuda aklınızda hiçbir soru işareti olmasın. devamını oku…

Categories: Site Tanıtım Tags: ,