arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Twitter’

Twitter’daki vaktinizi paraya çevirin: tweetad

Pazartesi, 11 Haz 2012 yorum yok


Twitter’dan yapılan açıklamaya göre Twitter’da kullanıcılar günde toplam 350 milyar tweet gönderiliyor. Peki bu 350 milyat tweet’in bir kısmının reklam alanında kullanıldığını düşünürsek sizce ne kadar bir kitleye ulaşabiliriz?

Cüneyt Yalınkılıç sanırım bunu düşünmüş olmalı ki twitteri reklam alanında kullanmaya karar verdi. Aslında sosyal medya sitelerini reklam amaçlı kullanmak yeni bir fikir değil. Ama twitter için yeni bir durum.

Cüneyt Yalınkılıç’ın kurduğu tweetad.net isimli sitenin işleyişinden bahsetmek istiyorum sizlere.

“Tweet Atın, Para Kazanın!

Kurumsal üyelerimizin sizin için hazırladıkları tweet´leri paylaşarak hem Twitter´da aktif olun,

Hem de paylaştığınız her tweet için para kazanın.”

Sloganıyla yola çıkan tweetad sitesindeki mantık çok basit. Siteye üye oluyorsunuz. Ve sitenin twitter hesabınıza ulaşmasına izin veriyorsunuz.  Sonrasında sitede tweetlenmeye hazır durumda olan reklamları tek tıkla takipçilerinizle tweetliyorsunuz.  Her tweetlediğiniz reklamdan da takipçi başına 1 kuruş kazanıyorsunuz. Yani 1000 takipçiniz varsa bir tweetle 1 TL kazanıyorsunuz.

Eminim “parayı gönderiyorlar mı” sorusu aklınıza takılmıştır. Bizzat ben ilk hafta kullandım ve ödemeyi söyledikleri gün yaptılar. Aynı şekilde ödemeyi sorunsuz şekilde alan birçok kişi daha var. Ödemelerde kimseye sorun çıkarmadılar. Bu konuda aklınızda hiçbir soru işareti olmasın. devamını oku…

Categories: Site Tanıtım Tags: ,

Kıvanç Tatlıtuğ Twitter Kurbanı Oldu

Pazar, 20 Ara 2009 yorum yok

twitter

Aşk-ı Memnu dizisinin başrol oyuncusu behlül yani Kıvanç Tatlıtuğ geçtiğimiz günlerde twitter kurbanı olduğunu açıkladı.Twitter sosyal paylaşım ağında Kıvanç Tatlıtuğ adı ile üye olan bir şahsın arkadaşlarına saçma sapan mesajlar gönderdiğini onun adına milleti rahatsız ettiğini söyledi.bu durumdan çok rahatsız olan Kıvanç Tatlıtuğ avukatlarına dava açma emri verdi.Görülen oki çok sinirlenen behlül “her kimse onu bulup ceza almasını sağlayacağım” dedi.Gerçektende hoş olmayan bir olay bencede bu siteleri kötü amaçla kullanıldığını duymak insanın hoşuna gitmiyor.Hadi kullanıyorsun insanların özel hayatına girip arkadaşlarını rahatsız etmek hiç hoş değil böyle saygısızlar gerçektende cezasını almalı bence.En iyisini etmiş Kıvanç Tatlıtuğ. devamını oku…