ana sayfa > Seo Makaleleri > Seo ile Blog Backlink

Seo ile Blog Backlink

Salı, 21 Ara 2010 yorum ekle yorumlara git

SeoBloglar dünya’da en çok kullanılan ve sayısı hızla artan bilgi paylaşım siteleridir. Belirli kategorilere ağırlık veren veya genel paylaşımlar yapan milyonlarca blog bulunmaktadır. Blogların büyük çoğunluğu WordPress altyapısı kullanmaktadır ve wordpress yapısı gereği yorum alanından nofollow linkler vermektedir.

Nofollow linklerin dofollow linklerden farkısadece sitenin sıralamasına etki etmesidir. Nofollow linkler pagerank değerinize katkıda bulunmaz Ancak iki backlink çeşidi  de sitenizin sralamasına fayda sağlar Bu sebeple bloglara yorum alanından site linkinizi yayınlayarak backlink elde edebilirsiniz. Blogların yorum alanından elde edilecek backlinkler için çeşitli stratejiler izlenebilir.

  Bunlardan en önemlisi sitenizin içeriğiyle aynı orantıda bloglar bulup yazılarına yorum göndermeniz siteniz için maksimum faydayı sağlar. Eğer blogun genel olarak içeriği sitenizle aynı kapsamda değilse bile, içerisindeki bir yazıda anahtar kelimenize ait bir konunun geçme olasılığı yüksektir. Örneğin pek çok blogun direk konusu olmasa bile en az 1 adet seo hakkında yazı yayınlamışlardır   eşitli aramalarla bu yazılaraulaşıp site linkinizi ekleyebilirsiniz.

 Bloglardan yorum yoluyla linkalırken isim bölümünün kullanımı yorum yapanın ismi olarak amaçlansa da site ye verilen linke ait yazıolduğu için sitenin anahtar kelimesi olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple anahtar kelimelerinizi ve onların türevlerini değişimli olarak ekleyerek anchor text eşitliliği oluşturmanızda fayda var.  Yorum alanında ekleyeceğiniz açıklamalar sitenize yönelik değil yorum yaptığınız makaleye yönelik olmalıdır.

 Makaleden farklı bir açıklamaya sahip yorumların onaylanma ihtimali düşüktür. Site içeriğinizle benzer blog sayfaları bulabilmekiçin çeşitli programlar olsa da arama motorlar üzerinden çeşitli arama teknikleriyle bunları bulmanız oldukça kolaydır.

Bu makal Kaan Gülten‘in seo kitabından alınmıştr.
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok