ana sayfa > Diğer Konular, Film Tutkusu, Haberler > Yiğit Bir Aşk Filmi ‘Yüreğine Sor’

Yiğit Bir Aşk Filmi ‘Yüreğine Sor’

yuregıne sor

Yiğit Bir Aşk Filmi 'Yüreğine Sor'

İki genç insan Esma ile Mustafa birbirini sevmiştir.Gelecek ancak birlikte olduklarında anlamlıdır onlar için.Yoksa hayatın bir değeri yoktur.Ne var kibu aşkın döneme ve yöreye özgü bir engeli bulunmaktadır. Mustafa gizli bir Hıristiyan’dır.Esma dahil herkes onu Müslüman sanmaktadır. Öbür yandan Osmanlı yaptığı yasal düzenlemelerle Hıristiyan tebaayı Müslümanlarla eşit duruma getirmiştir.Kilise gizli Hıristiyanların artık dinlerini açıklamasını istemektedir.Bu zor bir durumdur Mustafa için;kilise ile aşkı arasında kalmıştır.Çünkü Hıristiyan olduğu bilinirse hayatında Esma olmayacaktır.Müslüman bir kızın bir Hıristiyan erkekle evlenmesi ne toplumsalne de yasal olarak mümkündür.Mustafa Esma’yı alıp götürecek ve açıklayacaktır durumu.Esma’nın bunu mesele etmeyeceğinden emindir.

İki sevgili kaçmaya hazırlanmaktadır kidedesi ölüyor Mustafa’nın.”Hacı Süleyman” babası gibi ve babasının babası gibi Müslüman mezarlığına gömülecektir.Cemaat namaza durmuştur ki Mustafa’nın babaannesi bomba gibi düşüyor ortalarına.”Durun!” diyor.”Kocam Yuhannes adıyla vaftiz edilmiştir Hıristiyan’dır.”
Şimdi bir yasak aşktır Esma ile Mustafa’nın aşkı.Yine de herşeyi göze alıp kaçacaktır aşıklar.Ama Esma’nın bir Hıristiyan’la kaçarak hayatını tehlikeye atmasına dayanamayacak biri vardır.Esma’yı tutkuyla seven Mehmet. Toplumsal koşullarEsma ile Mustafa’nın aşkından daha güçlüdür. Ve aşklarını savunabilmek için efsane olmaları gerekecektir…


Yönetmen : Yusuf Kurçenli
Senaryo :
Oyuncular : Tuba Büyüküstün, Kenan Ece, Hakan Eratik, Aliye Esra Salebci
Filmin Türü : Romantik, Drama
Orijinal Adı : Yüreğine Sor
Yapımcı Firma : Film F
Yapım Yılı : 2010
Yapım Ülkesi : Türkiye
Orijinal Dili : Türkçe
Resmi Sitesi : http://www.yureginesor.com/
Dağıtıcı Firma : Özen Film
Vizyon Tarihi : 12.03.2010

od myrize imza
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok